A Fizz típusú koktélok fő jellemzője az, hogy alapanyagaik között mindig szerepel szénsavval dúsított víz (szóda, vagy ásványvíz) és egy savas kémhatású gyümölcs leve (pl. citromlé). Ezeknek az italoknak a legismertebb variációja a Gin Fizz.
Öntsünk a jéggel töltött shakerbe 4.5 cl gint, 3.0 cl frissen facsart citromlét és 1.0 cl cukorszirupot. Az összetevőket jól rázzuk össze, majd töltsük ki az egészet egy highball pohárba. Ezután öntsük fel az italt 8.0 cl szódával (vagy ásványvízzel). Díszítsük citromkarikával.
Alk: 11%
Ioncserélt lágyvíz
Ioncserélt lágyvíz termékeink :
Flakonos ioncserélt víz 1,5 L
Flakonos ioncserélt víz 2 L
Flakonos ioncserélt víz 5 L
Kannás ioncserélt víz 5 L
Kannás ioncserélt víz 10 L
Kannás ioncserélt víz 20 L
Utántöltés
Az ioncserélés folyamata:
Ioncserélés az a művelet, mely során az ionos vegyületek (szervetlen sók) egy vagy több ionját már a célnak megfelelő ion cseréli ki ioncserélő anyagok segítségével.
Például a vízben oldott Ca és Mg sókat átalakítja Na sóra, vagy teljes ioncserével (kation és anion) vízzé alakítják.
Az ioncserélt vízben fordított ozmózis (RO=reverse osmozis). Ozmózis akkor jön létre amikor elválasztunk két különböző koncentrációjú oldatot.
Minél nagyobb az oldott anyagok koncentráció különbsége, annál nagyobb az ozmotikus nyomás.
A fordított ozmózisnál az oldószer (tiszta víz) áramlik különböző nyomás hatására a félig áteresztő membránon keresztül a magasabb koncentrációjú oldatból (szennyezett víz) az alacsonyabb koncentrációjú oldat felé (tisztított víz).